Ľudová mládež

V mesiaci máj sa Ľudová mládež za okres Bánovce nad Bebravou a Partizánske, zúčastnila viacerých aktivít, mimo iných aj celoslovenskej spomienkovej slávnosti na M. R. Štefánika, športovej akcie OFFROAD 2018 v Púchove, či vzdelávacej akcie s historikom Martinom Lackom.

Začiatkom mája sme najskôr navštívili rodný dom Milana Rastislava Štefánika v Košariskách a potom sme sa presunuli do Brezovej pod Bradlo odkiaľ sme išli na Bradlo, kde sa konala celonárodná spomienka pri príležitosti 99. výročia tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika, okolo ktorej je ešte aj dnes, takmer po storočí množstvo otáznikov a výkričníkov.

Na konci mesiaca máj, sme sa zúčastnili aj tohtoročnej súťaže v OFFROAD-e, ktorá sa konala v Púchove, na ktorej bolo prihlásené aj auto s podporou ĽS Naše Slovensko a taktiež prednášky o slovenskej histórii s historikom PhDr. Martinom Lackom, PhD.

Na začiatku Júna sme sa zúčastnili aj futbalového turnaja v Ružomberku, kde sme však medailu nezískali, ale za to sme strávili nádherný deň plný zábavy a nezabudnuteľných momentov.