Ľudová mládež

V sobotu 9. júna sa v Ružomberku konal futbalový turnaj o putovný pohár Ľudovej mládeže. Turnaja sa zúčastnili členovia a sympatizanti Ľudovej mládeže, ako aj členovia a sympatizanti ĽS Naše Slovensko. Ihneď od začiatku bolo jasné, že uvidíme veľmi kvalitné súboje a odhadnúť víťaza bolo veľmi ťažké. Zastúpenie mali tímy z troch krajov: Žilinského, Prešovského a Trenčianskeho. Kým prebiehali na ihrisku častokrát vyrovnané súboje, deti si zatiaľ merali sily v rôznych hrách – skákanie vo vreci, preťahovanie lanom, pavúčí beh a pod.

Strávenie sobotného dňa športom v krásnej slovenskej prírode, s varením kotlíkového guláša, výborných klobások, či údených kolien, je v dnešnom uponáhľanom svete jednou z najlepších alternatív trávenia voľného času. Aj preto Ľudová mládež dbá na organizáciu rôznych športových podujatí a na trávenie času v našej pôvabnej prírode.

Keď sa však vrátime k priebehu samotného futbalového turnaja, musíme uznať, že v druhej polovici už boli favoriti vyprofilovaní. Medzi nich patril domáci tím Ružomberčanov, tím z Martina, Kežmarku a Žiliny. Situácia sa dramatizovala až do posledných zápasov, ktoré rozhodovali o konečnom umiestnení. Kartami sa rozhodlo zamiešať aj počasie a okrajovo nás zasiahla búrka, no to nám nebránilo pokračovať ďalej v majstrovských dueloch. Nakoniec zemiakové štvrté miesto „vyhrali“ Kežmarčania, tretie miesto si vybojovali Žilinčania, druhé miesto patrilo domácim Ružomberčanom a prvé miesto si vydreli borci z Martina.  Z Trenčianskeho kraja sa najlepšie z troch zúčastnených tímov umiestnili hráči z Ilavy, ktorí sa umiestnili na piatom mieste.

Veľmi nás teší, že celý deň sprevádzala túto akciu výborná nálada, množstvo zábavy a aj napriek tomu, že v dueloch stáli rivali, nechýbala priateľská atmosféra.

Ďakujeme všetkým zúčastneným hráčom a návštevníkom, ktorí nás prišli povzbudiť a stráviť tento deň spoločne s nami. Ďakujeme aj našim kuchárom, ktorí pripravili výborné klobásky, kolená a hlavne gulášmajstrovi, ktorý pripravil neskutočne výborný guláš.

Tešíme sa na ďalší ročník tohto futbalového turnaja o putovný pohár Ľudovej mládeže a zároveň na ďalšie aktivity, ktoré medzitým pripravujeme.