Aprílové sústredenie Ľudovej mládeže

Prvý aprílový víkend sa v krásnom Tatranskom prostredí konalo víkendové sústredenie Ľudovej mládeže. Ubytovaní sme boli v krásnej chate v úžasnej lokalite len kúsok od našich majestátnych Vysokých Tatier. Na chatách Ľudovej mládeže to však prebieha inak ako býva u mladých ľudí zvykom. U nás je alkohol prísne zakázaný, rovnako ako aj fajčenie a vulgárne vyjadrovanie.  Cieľom našich chát je ukázať mladým ľudom alternatívu a vyvarovať ich chýb, ktorých sa množstvo ich rovesníkov dopúšťa a smerujeme ich k vzdelávaniu, slušnosti a vlastenectvu.

Piatkový večer bol zameraný na vzdelávacie aktivity medzi ktorými sa zúčastnení dozvedeli mimo iného aj viac informácií o tzv. Malej vojne, ktorej 80. výročie sme si pripomínali v druhej polovici marca. Sobotné ráno sme začali rozcvičkou, po ktorej raňajky chutia vždy lepšie. Nasledoval zábavno-vzdelávací program, v ktorom sme zábavnou formou prinútili každého sa zamyslieť nad hrozbami verejnej manipulácie.  Voľný čas sme vyplnili spoločenskými hrami, diskusiami, či opekaním.

Počas sobotného večerného programu sme zvýšili hladinu adrenalínu a svoje schopnosti sme si otestovali na motokárach, ale aj v laser game.