Naše aktivity

Aprílové sústredenie Ľudovej mládeže

Prvý aprílový víkend sa v krásnom tatranskom prostredí konalo víkendové sústredenie Ľudovej mládeže. Ubytovaní sme boli v krásnej chate v úžasnej lokalite len kúsok od našich majestátnych Vysokých Tatier. Na chatách Ľudovej mládeže to však prebieha inak ako býva u mladých ľudí zvykom. U nás je alkohol prísne zakázaný, rovnako ako aj fajčenie a vulgárne vyjadrovanie. Cieľom našich chát je ukázať mladým ľudom alternatívu a vyvarovať ich chýb, ktorých sa množstvo ich rovesníkov dopúšťa a smerujeme ich k vzdelávaniu, slušnosti a vlastenectvu.

Piatkový večer bol zameraný na vzdelávacie aktivity, medzi ktorými sa zúčastnení dozvedeli mimo iného aj viac informácií o tzv. Malej vojne, ktorej 80. výročie sme si pripomínali v druhej polovici marca. Sobotné ráno sme začali rozcvičkou, po ktorej raňajky chutia vždy lepšie. Nasledoval zábavno-vzdelávací program, v ktorom sme zábavnou formou prinútili každého sa zamyslieť nad hrozbami verejnej manipulácie.  Voľný čas sme vyplnili spoločenskými hrami, diskusiami, či opekaním.

Počas sobotného večerného programu sme zvýšili hladinu adrenalínu a svoje schopnosti sme si otestovali na motokárach, ale aj v laser game. Počas programu nás navštívil aj poslanec NR SR Milan Mazurek, no aj oblastný predseda ĽS Naše Slovensko Tatry Pavol Kopecký ktorému patrí veľká vďaka za pomoc počas celého víkendu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *